Český přepravní systém
Uživatel
Heslo
Drobečková navigace

Home > Novinky

Novinky


 

EET

Vážení obchodní partneři,

rádi bychom Vás informovali o skutečnosti, týkající se elektronické evidence tržeb (EET) při doručování zásilek na dobírku.

Povinnost evidovat tržby do systému EET vzniká až v okamžiku, kdy dopravce předává vybranou tržbu prodávajícímu, a to pouze v tom případě, pokud je tato tržba předávána v hotovosti. Vzhledem k tomu, že předávání finančních prostředků mezi přepravním systémem FOFR (dopravcem)  a klientem probíhá bankovním převodem z účtu na účet, tento převod nepodléhá systému EET.

Stanovisko k evidenci tržeb (EET) vychází ze znění zákona č. 112/2016 Sb. (Zákon o evidenci tržeb), ze kterého vyplývá, že přijatá tržba není tzv. rozhodným příjmem dopravce a zároveň, že dopravce nevystupuje jako zástupce prodávajícího ve smyslu tohoto zákona.FOFR: Když potřebujete sklad rychle a blízko

Datum konání: 9. 1. 2017

Hledáte skladovací prostory, které by byly v dosahu vaší firmy nebo domova, a mohli byste sem své zboží nebo věci uložit nejlépe ještě dnes? Obraťte se na nás. Sklady si u nás mohou pronajmout nejen klienti, kteří zároveň využívají naše přepravní služby, ale i ti, co potřebují pouze uskladnění. Co všechno vám nabídneme?

20 skladů po celé ČR

Ať už hledáte pronájem skladu v Praze, Brně, Ostravě, Plzni nebo jiné lokalitě, najdeme pro vás vyhovující prostory. Po celém Česku totiž provozujeme 20 skladovacích hal, které mají veškeré technické vybavení. Své produkty zde můžete skladovat krátkodobě i dlouhodobě.

Okamžité uskladnění

Předměty, které zaberou plochu do 200 m2, a které chcete skladovat krátkodobě, vám v kterékoli z našich hal uskladníme okamžitě. Jestliže potřebujete větší plochu (a)nebo sklad na delší dobu, je potřeba se domluvit. Odpovídající volné sklady vám najdeme v co nejkratším možném termínu.

Pro firmy i domácnosti

Pronájem skladu nabízíme nejen firmám, ale i domácnostem. Hledáte místo pro uskladnění nábytku, např. kvůli stěhování nebo rekonstrukci? Potřebujete někam uložit pneumatiky, kola nebo třeba kánoe? V těchto a podobných případech vám pomůžeme.

Skladovací služby na míru

Především firmy pak ocení, že nabízíme nejen běžné skladovací služby, jako je např. etiketování, balení nebo vedení evidence, ale i specializované logistické úkony, které jsou šité na míru každého zákazníka. Řešení najdeme pro každého.Proč zásilku převzít/odeslat na pobočce?

Datum konání: 21. 11. 2016

Mění se program vašeho pracovního dne z hodiny na hodinu a těžko se vám proto plánuje doba, kdybyste mohli převzít nebo odeslat zásilku? Stavte se na pobočce – dohromady jich po celé České republice provozujeme dvacet, takže stačí vybrat si tu nejbližší. Co vám odběr nebo odeslání zásilky přímo u nás na depu přinese?

Můžete přijít bez objednání

Naše pobočky mají otevřeno od 7 do 16 hodin a v této době můžete kdykoli bez předchozího objednání balík odeslat nebo si ho vyzvednout. Pokud jde o osobní odběr, je pouze potřeba, aby odesílatel do přepravního listu uvedl, že si zásilku vyzvednete na pobočce. Co dělat, pokud tak neučiní a odešle zásilku s tím, že ji máme doručit na vaši adresu? Stačí, když nám sdělíte, že si pro ni přijdete osobně – nejlépe den před plánovaným doručením a nejpozději v den doručení do 7 hodin ráno.

Vše vyřídíte velmi rychle

Řešíte, jak odeslat balík co nejrychleji? Pak oceníte, že na naší pobočce opravdu moc času nestrávíte. Nemusíte nikam vypisovat telefon, mail a další údaje, protože registrace do přepravního systému není při osobní návštěvě nutná. Stačí přijet na místo a podat zásilku.

Zásilku zabalíme za vás

Na pobočku naší přepravní společnosti můžete přijet i s nezabalenou zásilkou a personál se za poplatek o vše postará. Zvláště, pokud nemáte s balením zboží zkušenosti, bude pro vás tento postup rychlejší. Pracovníci na pobočce vědí, jak správně zabalit jakýkoli balík. Budete mít tedy jistotu, že se vaše zásilka cestou nepoškodí.Změna adresy střediska HC - Humpolec

Od 3.10.2016 se středisko Humpolec, obsluhované společností ZDAR a.s., přestěhovalo z Humpolce do Havlíčkova Brodu do vlastního moderního skladu na adrese Průmyslová 1285, 580 01 Havlíčkův Brod.

Telefonní kontakty a e-mailové adresy zůstávají beze změn.3 pravidla pro nadměrný náklad

Datum konání: 12. 9. 2016

Potřebujete přepravit kočárek, kolo, motorku, lednici, nábytek, matrace, sekačku nebo třeba cirkulárku? Ujistěte se, že firma, kterou jste si pro přepravu nadměrného nebo nějak jinak nestandardního nákladu vybrali, je opravdu ta správná. Než jí definitivně svěříte svoji zásilku, zaměřte se na tyto 3 věci.

1. Ruční nakládka a vykládka

Zákazníkům se většinou uleví, když seženou logistickou společnost, která se nadměrnou přepravou zabývá – tato služba totiž nebývá běžnou součástí nabídky. Přesto ale nenechávejte výběr firmy na první dobrou a ptejte se, jak při přepravě nadrozměrných nákladů postupuje. Například naši skladníci a řidiči nakládají a vykládají předměty ručně, samozřejmě pokud to jejich hmotnost dovolí. To je pro vás zárukou, že se při manipulaci vaše zásilka nepoškodí, a vy nebudete muset řešit případnou reklamaci.

2. Úspora času a peněz

Přepravce by měl šetřit vaše peníze. Sledujte proto tzv. přepočet na objem, kdy platí, že čím menší číslo, tím lépe pro vás. Náš přepočet je 150 kg/m2 ložné plochy vozidla. Díky tomu i zásilky, které jsou objemnější, ale mají menší hmotnost, přepravíme za výhodnou cenu. Důležitý je ale i váš čas. Samozřejmě, že pokaždé svoji zásilku balíte a vyplňujete její hmotnost a rozměr. Celý proces přepravy nadměrných nákladů by měl být ale zároveň nastaven tak, abyste nemuseli absolvovat žádné zbytečnosti.

3. Schopnost improvizace

Nad některými požadavky – jako je např. přeprava strojů – se nikdo nepozastaví, váš přepravce by ale měl zvládnout i velmi neobvyklé případy. My máme za sebou třeba tento: výzkumný ústav u nás objednal přepravu magnetu o váze 1,5 tuny do vzdálenosti 150 kilometrů. Byl to oříšek, protože takový „přitažlivý“ náklad by mohl během jízdy způsobit nějaký karambol. Magnet jsme proto museli kompletně odizolovat. Je jasné, že každá firma má svá pravidla, co je nadměrný náklad. V případě potřeby by ale měla umět improvizovat.Přeprava ADR: co by měl vědět odesílatel?

Datum konání: 7. 7. 2016

Přeprava nebezpečných látek, jako jsou hořlaviny, plyny, žíravé, toxické nebo samozápalné látky, je náročné pro obě strany. Přepravce musí mít proškolené řidiče, skladníky i dispečery, speciálně vybavené vozy a stará se o spoustu dalších věcí. Co všechno byste ale měli o ADR přepravě vědět vy jako odesílatelé? Níže najdete to nejdůležitější.

Správně vyplněné doklady

Jaké doklady musí být součástí zásilky? U podlimitního nebo omezeného množství potřebujete přepravní doklad. Praktické je, že v našem objednávkovém systému stačí, když označíte buňku ADR a vyplníte patřičné údaje – systém vás navede.

Do dokumentu je potřeba uvést: UN číslo s předřazeným „UN“, oficiální pojmenování, číslo vzoru bezpečnostní značky, obalovou skupinu, kód omezení průjezdu tunelem, počet a popis kusů, celkové množství každé položky, jméno a adresu odesilatele a příjemce zásilky.

U plného množství přikládáte ještě bezpečnostní list, který pro vás zpracuje váš bezpečnostní poradce (viz níže). Tento doklad obsahuje některé podrobnější informace o zásilce, např. jak by se náklad likvidoval v případě havárie. Pokud jde o pojištění, s tím také nebudete mít žádné starosti – vyřídíme ho za vás.

Obal podle předpisů

Zásilku balí odesílatel. Jak na to? Jestliže máte nebezpečné zboží zabalit správně, musíte znát přesný kód obalu. Ten se skládá z číslice, která určuje typ obalu a písmena, které stanoví materiál. Například: 3H znamená kanystr z plastu, 4D je bedna z překližky a třeba 5L pytel z textilní tkaniny. Kód obalu vyčtete buď z Evropské dohody o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí, nebo vám s ním poradíme (viz níže).

Za správné zabalení nese odpovědnost odesílatel, ale stejně tak i řidič, který zásilku přebírá. Musí totiž zkontrolovat, zda je adekvátně zabalená, zda obal není poškození a dobře těsní. Pokud zjistí nedostatky nebo pokud je zásilka označená jinak, než se uvádí v dokladech, nepřevezme ji.

Nevíte si rady? FOFR pomůže

Zvláště, pokud ADR látky neposíláte často, můžete mít ke své zásilce dotazy. Obraťte se na nás. Každé z našich středisek má totiž certifikovaného ADR poradce. Spojíme vás s konzultantem, který je ve vašem regionu, a ten vám s přepravou nebezpečného zboží poradí.

 Nový provozovatel v oblasti Plzeň

Datum konání: 1. 5. 2015

Od 1.5.2015 přebírá provozování oblasti Plzeň (PZ) společnost Lorenc Logistic, s.r.o. Klatovy. Společnost Lorenc Logistic, s.r.o. je v systému FOFR již dlouhodobě etablována a úspěšně provozuje dvě oblasti systému FOFR. Klatovy (KT) a Praha-západ (PL).

Obsluha oblasti Plzeň společností Lorenc Logistic, s.r.o. je pro naše zákazníky zárukou kvalitních služeb s potencionálem dalšího růstu a zvyšování kvality poskytovaných služeb.

Lorenc Logistic s.r.o.Spuštění nových webových stránek

Datum konání: 1. 4. 2015

Vážení návštěvníci, dne 1. 4. 2015 jsme spustili novou webovou prezentaci přepravního systému FOFR. Naleznete zde nejen přehled našich služeb, ale také rady, jak předejít poškozením zásilek, jak ušetřit na dopravě nebo podle čeho vybírat ideálního dopravce. 

Tým pracovníků FOFR

 Společnost ZDAR, a.s. - převzetí atrakční oblasti Děčínska

Datum konání: 27. 11. 2014

Společnost ZDAR, a.s. převzala provozování atrakční oblasti Děčínska – středisko DC (se skladem v Děčíně)