Český přepravní systém
Uživatel
Heslo
Drobečková navigace

Home > Poradenství

Poradenství


3 užitečné rady, které oceníte při výběru přepravce

Pokud často přepravujete zásilky, nebo právě vybíráte přepravce, rádi bychom vám předali užitečné rady, na co si dát u přepravy zásilek pozor.

1. rada - Cenu přepravy nelze stanovit paušálně

Při pravidelné spolupráci s jakoukoli přepravní společnosti si vyžádejte ceny přepravného. Ty se liší na základě objemu zásilek, hmotnosti, rozměrů (výška, šířka, délka), ADR, počtu kilometrů a rychlosti přepravy. Nelze stanovit paušální ceny přepravného bez znalosti přepravovaného zboží a přepravních vzdáleností. Pro konkrétní cenové nabídky můžete v rámci systému FOFR kontaktovat nejbližší středisko FOFR.

2. rada - Spolehlivost rozhoduje

Při přepravě každý klade důraz především na dobrou cenu a spolehlivost dopravce. Proto radíme vybírat dopravce na základě jeho referencí. Pokud s pravidelnou přepravou zásilek začínáte, můžete využít jednorázové zkušební přepravy, kde dopravce a jeho spolehlivost poznáte na vlastní kůži, bez závazku.

3. rada - Pojištění zásilek 

Častým problémem přepravců působících na českém území bývá úplná absence nebo nedostatečné pojištění zásilek. Prověřte si, jak se bude přepravce chovat a v případě poškození zásilky. U nás jsou veškeré zásilky standardně pojištěny na hodnotu 300 000,- Kč v ceně přepravy. V případě potřeby je možno zásilku připojistit. 


Publikováno 17. 3. 2015 13:30

Jak zaplatit přepravu zásilky?

V systému FOFR nabízíme 2 základní varianty platby přepravného.

1. Platba v hotovosti

Platba v hotovosti je standardní službou většiny přepravních společností. U nás si můžete vybrat, jestli bude částku za přepravu hradit odesílatel, nebo příjemce zásilky. Tato forma platby je využívána zejména při jednorázových přepravách.

2. Platba přepravy fakturou

Pro naše stálé zákazníky, kteří jsou zaregistrování v našem systému FOFR, umožňujeme placení přepravného na fakturu. Pokud se chcete stát naším zákazníkem, pokračujte na registrační formulář. Budeme vás kontaktovat. 


Publikováno 11. 3. 2015 15:23

Jak správně zabalit zásilku

Pokud posíláte zásilky jednorázově, nebo pravidelně, budou se vám hodit tato doporučení, jak správně zásilky zabalit. Pokud si zásilku zabalit nemůžete nebo nemáte vhodný obal, po dohodě s daným střediskem Vám budeme nápomocni. 

špatně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR správně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR
 špatně zabalený balíček - přepravní společnost FOFR  správně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku

Publikováno 10. 3. 2015 17:59