Nevíte si s něčím rady?
Uživatel
Heslo

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Home > O nás > Historie FOFRu

Historie

Přepravní společnost FOFRJako přepravní společnost FOFR jsme vznikli v roce 2010. Naším provozovatelem je RSC Logistics, logistické družstvo. Důvodem, který zapříčinil náš vznik, byla potřeba jeho zakladatelů, osmi ryze českých logistických firem, o bezpečné, ekonomické a spolehlivé dodání kusových zásilek obsluhovaných zákazníků po celém území České republiky.

A tak po několika jednáních vznikl FOFR. Jsme systém, založený jako aliance úzce spolupracujících, samostatných ekonomických subjektů, dlouhodobě působících na českém přepravním trhu, s právním statutem družstva. Tento fakt je pro zákazníka záruka kvalitních služeb. Společně dokážeme nabídnout kombinaci dlouholetých zkušeností a zároveň výhody plynoucí z alianční spolupráce v rámci systému FOFR. Dnes je v systému činných 8 ryze českých společností, podnikajících v oborech dopravy a zasilatelství.

Vznik názvu FOFR

Když se poprvé sešlo osm zakládajících firem s myšlenkou vytvořit sdružení dopravců, hledal se název. FOFR byl původně pracovní název, abychom dokázali v naší komunikaci tento projekt nějakým termínem označit. Po několika dalších jednáních, kde se pracovní název neustále používal, jsme v něm našli zalíbení. A tak se původně pracovní označení FOFR začalo používat nejen jako pracovní název, ale i jako název oficiální.