Nevíte si s něčím rady?
Uživatel
Heslo

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Home > Poradenství > Mezinárodní doprava a její rizika

Mezinárodní doprava a její rizikaDěláme vše pro to, abychom vaše zásilky přepravovali pečlivě, bezpečně a včas. Přeprava a logistika je náročný obor, a ne vše dokážeme ovlivnit. Proto je naší povinností upozornit vás na nejčastější rizika v mezinárodní dopravě.

Pravdivé uvedení údajů je důležité

Pro bezpečné a včasné doručení můžete udělat hodně i vy. Nejčastějším rizikem jsou totiž mylně uvedené údaje při objednávce přepravy nebo při vyplnění CMR dokumentu. Prosíme, údaje proto vždy ověřujte a uvádějte je správně. Sedět musí rozměry, váha zásilky i další náležitosti.

Pomáháme předcházet rizikům v dopravě

Chyba se může stát. A my jsme tu proto, abychom vám vše pomohli zdárně vyřešit. Pokud na chybu narazíme, prostudujeme nejdříve pečlivě všechny náležitosti v objednávce a hned vás kontaktujeme, abychom vše společně napravili.

Týká se to zejména údajů o zásilce. Příkladem je třeba vysoká hodnota materiálu, která nemusí v případě škody pokrýt hodnotu podle úmluvy CMR, tedy 8,33 SDR na kilogram materiálu (to je asi 260 korun). Pokud je materiál směřován do takzvaných třetích zemí, resp. do států mimo EU, musí se vyřešit celní odbavení a ostatní potřebné formality.

Jsme vám vždy maximálně nápomocni, abychom vám i s touto agendou pomohli, případně se o ni kompletně postarali. Rádi vám ke všemu sdělíme více informací. Zavolejte nám.