Nevíte si s něčím rady?
Uživatel
Heslo
Drobečková navigace

Home > Poradenství

Poradenství


Uvádějte správné rozměry a hmotnost zásilek. Ušetříte čas sobě i nám.

Potřebujete dostat zásilku co nejrychleji a bez zbytečných průtahů k adresátovi? Abychom splnili vaše očekávání, potřebujeme od vás spolupráci. Zajistěte si, že pro váš balík přijede auto, do kterého se zásilka vejde. Jak? Zadáním správných údajů o rozměrech a hmotnosti zásilky. Špatně zadaný údaj ve váze nebo v rozměru může znamenat časovou prodlevu. Jestliže bude zásilka delší nebo těžší, než je uvedeno v objednávce, řidič ji nebude moc převzít a tím se celý proces prodlouží.

Auto s nákladní délkou 4,2 přijede pro pětimetrovou lehkou plastovou lištu. Kvůli tomu, že je zásilka delší než přepravní prostor auta, řidič nezavře dveře. Protože by se při přepravě mohla ohnout, nelze ji ani nechat přečnívat ven z auta. Proto ji řidič nemůže převzít a musíme pro ni poslat jiné auto.

Pokud se v blízkosti svozu pohybuje auto s odpovídajícími parametry, které by mohlo vaši zásilku převzít, zastaví se pro ni ještě tentýž den. Pokud vyhovující auto poblíž nebude, budete muset počkat na vyzvednutí do dalšího dne.

Co dělat, když nemáte zásilku kde zvážit?

Pokud se vám nepodaří hmotnost odhadnout, požádejte řidiče, aby ji odhadnul za vás nebo nechal na středisku převážit. Převažování a přeměřování provádí každé středisko. V případě zjištěného rozdílu doplatíte pouze rozdíl v ceně. Sankce nevyměřujeme.

Jsme specialisté na přepravu nestandardních, nadměrných zásilek. Přepravíme i ty, které vám na poště odmítnou převzít. Jaká je maximální hmotnost a povolené rozměry nadrozměrné zásilky?

 • délka zásilky 6 m,

 • hmotnost 1ks zásilky 600 kg

 • hmotnost celkové zásilky 1800 kg

 • objem 8 m3

Pokud zásilka přesahuje tyto parametry, domluvte se s nejbližším regionálním střediskem FOFR. Doručíme ji za individuálně sjednaných podmínek. Přepravovali jsme pásový buldozer i magnet vážící 1 500 kg. Poradíme si i s vaší zásilkou.

Seznámíme vás s konečnou cenou

Jsme féroví. Fakturu s dodatečnými náklady za palivový příplatek nebo mýtné vám nepošleme.

Zásilku doručíme do 48 hodin.


Publikováno 29. 6. 2018 13:09

Staňte se řidičem u FOFRu! Pracujte přes týden, o víkendu buďte doma s rodinou...

Jaké máme požadavky na řidiče?

Na prvním místě jsou spolehlivost, poctivost a loajalita. Praxe je samozřejmě výhodou, ale zaučíme i šikovné řidiče bez zkušeností. Přijímáme řidiče především na hlavní pracovní poměr, ale přivítáme i posilu na poloviční úvazek či externí spolupráci.

Volné dny a bonusy navíc

Protože víme, že lidé potřebují i odpočívat, o víkendu ani ve dnech státních svátků naši řidiči nepracují. Mezi Vánocemi a Silvestrem dáváme řidičům po náročném a stresujícím období zasloužené volno.

Řidičům i externím spolupracovníkům poskytujeme firemní oblečení a mnoho různých benefitů.

Takto může vypadat i váš pracovní den

Od šesti hodin ráno nakládá řidič společně se skladníkem auto zásilkami. Po jejich naložení si připraví veškerou dokumentaci a kolem osmé hodiny vyjíždí na trasu určenou dispečerem. Jakým vozidlem? Většinou autem střední nebo základní třídy značek Ford, Iveco, Fiat, Mercedes.

Řidič během dne ujede v malém autě zhruba 200 km a navštíví 40 – 50 adres, kde buď předá, nebo vyzvedne balík. O 100 km více najede řidič velkého auta, který má po trase zhruba o polovinu méně zastávek.

Řidiči Fofru mají v průměru o dvacet zastávek méně než u jiných přepravců. Proč? V našem plánování tras totiž předem počítáme s tím, že naložení a vyložení nestandardních zásilek je časově náročnější.

Pro hladký průběh předávání a vyzvedávání zásilek avizuje řidič dopředu svůj příjezd emailem a zprávou SMS. Před příjezdem na soukromou adresu zákazníkovi zavolá, aby zjistil jeho dostupnost. Do depa se řidič vrací večer. Pracovní doba končí po odevzdání dokladů, často v 19:00.

Před Vánocemi zvyšujeme tempo

Od září do prosince, dochází k nárůstu zakázek v průměru o 20 %. Řidič musí zvládnout za kratší dobu více zastávek. Čím více zakázek řidič rozveze, tím více peněz si vydělá. Svoz a rozvoz každé zásilky je oceněn navíc k paušální sazbě za odpracovaný den.

 

Zaujala vás naše nabídka? Rádi byste se k nám přidali? Ozvěte se nám.


Publikováno 13. 3. 2018 16:22

Jak správně zaslat ADR zásilku?

Co všechno potřebujete k tomu, aby vaše ADR zásilka obstála při stále častějších celních kontrolách? Jak předejít případným pokutám, které jsou v ADR přepravě udělovány v řádech statisíců?

Mějte:

 1. nebezpečný náklad správně zabalený a označený bezpečnostními prvky podle stanovených pravidel
 2. v pořádku povinnou přepravní dokumentaci
 3. dobře zařazený v podlimitní nebo nadlimitní přepravě

O vše ostatní se postará naše firma.

Bezpečnostní dokumentace

Bezpečnostní dokumentace musí splňovat všechny legislativní náležitosti dle ADR úmluvy. Které to jsou?

 • Číslo UN
 • Údaje podle ADR (třída, obalová skupina a kód klasifikace, jsou-li tyto informace pro tento případ vyžadovány).
 • Oficiální pojmenování podle ADR.
 • Čistá a hrubá hmotnost.
 • Podrobnosti o balení

Podlimitní nebo nadlimitní množství

Přeprava v podlimitním množství se zvolí pro přepravu menšího množství nebezpečných látek v jedné dopravní jednotce. Kdy se může využít? Když nepřekročíte limit, který se stanovuje zvlášť pro každou nebezpečnou látku a pokud se jedná o látku balenou po kusech.

"20 000 litrů kyseliny sírové se bude přepravovat v přísnějším režimu než jeden dvěstělitrový sud."

Pokud zásilka nebo dokumentace nesplňuje požadované podmínky, řidič ji bohužel nemůže převzít. Důvodem jsou velké finanční postihy v případě zjištění nedostatků. Jakmile budou závady odstraněny, zásilku vyzvedneme a doručíme na místo určení.

Pojištění zásilky ADR

Zásilku si můžete pojistit. Záleží na vašem rozhodnutí. Pojištění ADR zásilky je stejné jako u jiných zásilek. Vychází z udané hodnoty přepravovaného nákladu.

Přeprava ADR? Speciální vybavení, označení i školení

Přepravu v režimu ADR zajišťujeme speciálně upravenými a označenými auty. Všechna vozidla jsou vybavena hasicími přístroji a havarijními pokyny, které řidičům poskytnou detailní návod k tomu, jak co nejrychleji minimalizovat škodlivý dopad na životním prostředí.

K povinné výbavě při nadlimitní přepravě patří navíc bezpečnostní vak. V něm jsou uloženy nejdůležitější nástroje a pomůcky pro odstraňování následků případné havárie.

Předáváte zásilku oprávněné osobě a do odpovídajícího vozidla?

Naši řidiči se vám prokážou platným oprávněním k přepravě ADR a ukáží vybavení auta odpovídající předpisům. Pokud by při kontrole bylo zjištěno pochybení, hrozí udělení vysoké pokuty nejen naší přepravní společnosti, ale také firmě, která náklad vypravila.


Publikováno 13. 3. 2018 16:17

Jak správně zabalit předměty, které se balí obtížně

Než předáte zásilku řidiči k doručení, je důležité balík správně zabalit.

IMG_1548.jpgProč musím vše dobře zabalit?

Dobře zabalená zásilka by měla vydržet pětinásobek své hmotnosti, musí být chráněna proti otřesům v autě a poničení obsahu. Zásilka musí odolat častému přemisťování z místa na místo. Když kočárek pouze složíte, může dojít k menší či větší míře k poškrábání či ušpinění. Stejně tak je to u kola a dalších předmětů. Za bezpečnou přepravu zásilek odpovídáme samozřejmě my, ale v případě, kdy je zásilka nedostatečně zabalená, nemůžeme garantovat, že bude doručena bez poškození.

Poradíme vám proto, co a jak je potřeba ke správnému zabalení.

Co budete potřebovat?

 • bublinkovou a strečovou (smršťovací) fólii
 • kartonové proklady
 • kartonové krabice
 • lepicí pásku

Balící potřeby jsou běžně dostupné v papírnictví nebo k objednání na specializovaných webech pod souhrnným označením obalový materiál.

IMG_1552.jpgJak zabalit kočárek?

Vše, co jde, odmontujte od základní konstrukce (kola, držáky na lahve, nákupní košík, boudu, korbičku). Skládací kočárek zabrzděte a složte. Vše pečlivě zabalte do bublinkové fólie. Zabalenou konstrukci omotejte několikrát kolem dokola strečovou fólii. Nakonec vložte do pevného kartonového obalu a lepicí páskou nebo smršťovací fólií zajistěte proti otevření.

Jak zabalit kolo?

Není třeba odmontovat kola ani řídítka, stačí pouze otočit šlapky do středu kola. Takto připravené kolo obalte bublinkovou fólií. Balík zpevněte prokladovými kartony a zafixujete pevně omotanou strečovou fólií nebo lepicí páskou. 

Jak zabalit skříň, televizi nebo obraz?

IMG_1556.jpgNejprve vše zabalte do bublinkové fólie. U skříní nezapomeňte chránit rohy, které jsou nejnáchylnější k poškození. Nejlépe pevným kartonem obalte a zafixujte smršťovací fólií. Televizi navíc vložte do pevné kartonové krabice a volné místo vyplňte papírovou nebo jinou výstelkou.

Obraz ideálně uložte do dřevěného rámu, který ochrání umělecké dílo ze všech stran. Takový obrazový rám na míru si můžete objednat u specializovaných firem, které najdete na internetu.

Zásilka je špatně zabalena. Co s tím?

Pokud zásilku špatně zabalíte, nic se neděje. Domluvíte se s řidičem, že si pro ni přijede znovu, až bude dobře zabalená.

Druhou možností je dohodnout se s příslušným střediskem na správném zabalení zboží za úhradu. Ne všechna střediska systému mají kapacitní možnosti pro balení zásilek. Je proto opravdu nutné kontaktovat dispečink střediska a předem dohodnout možnosti a cenu za správné zabalení zásilky pro přepravu systémem.

A třetí možností, pokud vám nevadí mírné riziko poškození, je svěřit nám i nesprávně zabalenou zásilku, samozřejmě proti vašemu podpisu.

Chci poslat balík z Brna do Chebu. Kolik zaplatím?

Vzdálenost nehraje roli. Cena je 145,20 Kč včetně DPH po celé ČR a platí pro zásilky do objemu 0,25 m3 a nepřesahující 15 kg. Do tohoto objemu se hravě vejde většina složených kočárků.

IMG_1554.jpg
IMG_1555.jpg
IMG_1550.jpg

Publikováno 13. 3. 2018 16:11

Jak poslat výhodně velký balík?

Datum konání: 5. 4. 2017

Posíláte velký balík a porovnáváte výsledky různých kalkulátorů, abyste zjistili, která společnost má nejlevnější přepravu zásilek? Poradíme vám, jak to udělat co nejlépe.

Náš tip: chtějte cenu podle objemu a ne obvodu

Více, než na samotné kalkulátory zásilek se zaměřte spíše na to, podle jakých kritérií přepravce zásilku měří. Zvláště u velkých a dlouhých zásilek, jako je třeba postel nebo kánoe, se totiž vyplatí, pokud firma nepočítá cenu za přepravu podle obvodové délky, ale podle objemu, podívejte se na srovnání:

Obvodová délka
=
2x šířka + 2x výška + 1x délka
vs. Objem
=
1x šířka + 1x výška + 1x délka

Při přepočtu na objem bude výsledné číslo – a tím i cena – logicky mnohem nižší. Výsledek navíc ve většině případů nepřesáhne 3 metry, což je hranice, od které si přepravci účtují příplatek za nadrozměr. Toto výhodné nacenění zásilky podle objemu vám nabízíme a níže najdete 4 příklady, kolik zaplatíte za přepravu do vzdálenosti 200 km.

Kolik stojí přeprava, když posíláte


Postel

Přeprava nábytku je klasickým příkladem, kdy díky přepočtu na objem uspoříte. Třeba nerozložená postel, jejíž rozměry jsou 2,2 x 1,9 x 0,65 m, má objem 2,72 m3 a podle našeho ceníku vás přeprava na 200 km bude stát 2 015 Kč.

Loď

Ušetřit můžete i při přepravě lodí. Třeba kánoe z laminátu s rozměry 2,75 x 0,65 x 0,6 m bude mít objem 1,07 m3 a přeprava na 200 km vás bude stát 1 140 Kč.

Motocykl

Jestliže posíláte motorku, která má klasické rozměry 2,0 x 0,7 x 1,3 m, bude její objem 1,82 m3. Přeprava motocyklu na 200 km pak podle naší kalkulačky zásilek vyjde na 1 475 Kč.

Zahradní nářadí

Máte hobby market a často řešíte přepravu zahradního nářadí? Jestliže si u vás zákazník objedná např. 10 lopat najednou, opět se vyplatí přepočet na objem. Rozměry balíku budou cca 0,3 x 1,0 x 1,7 m, takže objem vyjde na 0,51 m3. Za 200kilometrovou vzdálenost zaplatíte 730 Kč.

Pozn.: Výpočty jsou orientační, přesnou částku vám spočítáme až na základě objednávky přepravy.


Publikováno 5. 4. 2017 10:26

3 užitečné rady, které oceníte při výběru přepravce

Pokud často přepravujete zásilky, nebo právě vybíráte přepravce, rádi bychom vám předali užitečné rady, na co si dát u přepravy zásilek pozor.

1. rada - Cenu přepravy nelze stanovit paušálně

Při pravidelné spolupráci s jakoukoli přepravní společnosti si vyžádejte ceny přepravného. Ty se liší na základě objemu zásilek, hmotnosti, rozměrů (výška, šířka, délka), ADR, počtu kilometrů a rychlosti přepravy. Nelze stanovit paušální ceny přepravného bez znalosti přepravovaného zboží a přepravních vzdáleností. Pro konkrétní cenové nabídky můžete v rámci systému FOFR kontaktovat nejbližší středisko FOFR.

2. rada - Spolehlivost rozhoduje

Při přepravě každý klade důraz především na dobrou cenu a spolehlivost dopravce. Proto radíme vybírat dopravce na základě jeho referencí. Pokud s pravidelnou přepravou zásilek začínáte, můžete využít jednorázové zkušební přepravy, kde dopravce a jeho spolehlivost poznáte na vlastní kůži, bez závazku.

3. rada - Pojištění zásilek 

Častým problémem přepravců působících na českém území bývá úplná absence nebo nedostatečné pojištění zásilek. Prověřte si, jak se bude přepravce chovat a v případě poškození zásilky. U nás jsou veškeré zásilky standardně pojištěny na hodnotu 100 000,- Kč v ceně přepravy. V případě potřeby je možno zásilku připojistit. 


Publikováno 17. 3. 2015 13:30

Jak zaplatit přepravu zásilky?

V systému FOFR nabízíme 2 základní varianty platby přepravného.

1. Platba v hotovosti

Platba v hotovosti je standardní službou většiny přepravních společností. U nás si můžete vybrat, jestli bude částku za přepravu hradit odesílatel, nebo příjemce zásilky. Tato forma platby je využívána zejména při jednorázových přepravách.

2. Platba přepravy fakturou

Pro naše stálé zákazníky, kteří jsou zaregistrování v našem systému FOFR, umožňujeme placení přepravného na fakturu. Pokud se chcete stát naším zákazníkem, pokračujte na registrační formulář. Budeme vás kontaktovat. 


Publikováno 11. 3. 2015 15:23

Jak správně zabalit zásilku

Pokud posíláte zásilky jednorázově, nebo pravidelně, budou se vám hodit tato doporučení, jak správně zásilky zabalit. Pokud si zásilku zabalit nemůžete nebo nemáte vhodný obal, po dohodě s daným střediskem Vám budeme nápomocni. 

špatně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR správně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR
 špatně zabalený balíček - přepravní společnost FOFR  správně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku

Publikováno 10. 3. 2015 17:59