Český přepravní systém
Uživatel
Heslo
Drobečková navigace

Home > Poradenství

Poradenství


Jak poslat výhodně velký balík?

Datum konání: 5. 4. 2017

Posíláte velký balík a porovnáváte výsledky různých kalkulátorů, abyste zjistili, která společnost má nejlevnější přepravu zásilek? Poradíme vám, jak to udělat co nejlépe.

Náš tip: chtějte cenu podle objemu a ne obvodu

Více, než na samotné kalkulátory zásilek se zaměřte spíše na to, podle jakých kritérií přepravce zásilku měří. Zvláště u velkých a dlouhých zásilek, jako je třeba postel nebo kánoe, se totiž vyplatí, pokud firma nepočítá cenu za přepravu podle obvodové délky, ale podle objemu, podívejte se na srovnání:

Obvodová délka
=
2x šířka + 2x výška + 1x délka
vs. Objem
=
1x šířka + 1x výška + 1x délka

Při přepočtu na objem bude výsledné číslo – a tím i cena – logicky mnohem nižší. Výsledek navíc ve většině případů nepřesáhne 3 metry, což je hranice, od které si přepravci účtují příplatek za nadrozměr. Toto výhodné nacenění zásilky podle objemu vám nabízíme a níže najdete 4 příklady, kolik zaplatíte za přepravu do vzdálenosti 200 km.

Kolik stojí přeprava, když posíláte


Postel

Přeprava nábytku je klasickým příkladem, kdy díky přepočtu na objem uspoříte. Třeba nerozložená postel, jejíž rozměry jsou 2,2 x 1,9 x 0,65 m, má objem 2,72 m3 a podle našeho ceníku vás přeprava na 200 km bude stát 2 015 Kč.

Loď

Ušetřit můžete i při přepravě lodí. Třeba kánoe z laminátu s rozměry 2,75 x 0,65 x 0,6 m bude mít objem 1,07 m3 a přeprava na 200 km vás bude stát 1 140 Kč.

Motocykl

Jestliže posíláte motorku, která má klasické rozměry 2,0 x 0,7 x 1,3 m, bude její objem 1,82 m3. Přeprava motocyklu na 200 km pak podle naší kalkulačky zásilek vyjde na 1 475 Kč.

Zahradní nářadí

Máte hobby market a často řešíte přepravu zahradního nářadí? Jestliže si u vás zákazník objedná např. 10 lopat najednou, opět se vyplatí přepočet na objem. Rozměry balíku budou cca 0,3 x 1,0 x 1,7 m, takže objem vyjde na 0,51 m3. Za 200kilometrovou vzdálenost zaplatíte 730 Kč.

Pozn.: Výpočty jsou orientační, přesnou částku vám spočítáme až na základě objednávky přepravy.


Publikováno 5. 4. 2017 10:26

3 užitečné rady, které oceníte při výběru přepravce

Pokud často přepravujete zásilky, nebo právě vybíráte přepravce, rádi bychom vám předali užitečné rady, na co si dát u přepravy zásilek pozor.

1. rada - Cenu přepravy nelze stanovit paušálně

Při pravidelné spolupráci s jakoukoli přepravní společnosti si vyžádejte ceny přepravného. Ty se liší na základě objemu zásilek, hmotnosti, rozměrů (výška, šířka, délka), ADR, počtu kilometrů a rychlosti přepravy. Nelze stanovit paušální ceny přepravného bez znalosti přepravovaného zboží a přepravních vzdáleností. Pro konkrétní cenové nabídky můžete v rámci systému FOFR kontaktovat nejbližší středisko FOFR.

2. rada - Spolehlivost rozhoduje

Při přepravě každý klade důraz především na dobrou cenu a spolehlivost dopravce. Proto radíme vybírat dopravce na základě jeho referencí. Pokud s pravidelnou přepravou zásilek začínáte, můžete využít jednorázové zkušební přepravy, kde dopravce a jeho spolehlivost poznáte na vlastní kůži, bez závazku.

3. rada - Pojištění zásilek 

Častým problémem přepravců působících na českém území bývá úplná absence nebo nedostatečné pojištění zásilek. Prověřte si, jak se bude přepravce chovat a v případě poškození zásilky. U nás jsou veškeré zásilky standardně pojištěny na hodnotu 300 000,- Kč v ceně přepravy. V případě potřeby je možno zásilku připojistit. 


Publikováno 17. 3. 2015 13:30

Jak zaplatit přepravu zásilky?

V systému FOFR nabízíme 2 základní varianty platby přepravného.

1. Platba v hotovosti

Platba v hotovosti je standardní službou většiny přepravních společností. U nás si můžete vybrat, jestli bude částku za přepravu hradit odesílatel, nebo příjemce zásilky. Tato forma platby je využívána zejména při jednorázových přepravách.

2. Platba přepravy fakturou

Pro naše stálé zákazníky, kteří jsou zaregistrování v našem systému FOFR, umožňujeme placení přepravného na fakturu. Pokud se chcete stát naším zákazníkem, pokračujte na registrační formulář. Budeme vás kontaktovat. 


Publikováno 11. 3. 2015 15:23

Jak správně zabalit zásilku

Pokud posíláte zásilky jednorázově, nebo pravidelně, budou se vám hodit tato doporučení, jak správně zásilky zabalit. Pokud si zásilku zabalit nemůžete nebo nemáte vhodný obal, po dohodě s daným střediskem Vám budeme nápomocni. 

špatně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR správně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR
 špatně zabalený balíček - přepravní společnost FOFR  správně zabalená zásilka - přepravní společnost FOFR
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku
 jak zabalit zásilku  jak zabalit zásilku

Publikováno 10. 3. 2015 17:59