Nevíte si s něčím rady?
Uživatel
Heslo

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Home > Poradenství > Uvádějte správné rozměry a hmotnost zásilek. Ušetříte čas sobě i nám.

Uvádějte správné rozměry a hmotnost zásilek. Ušetříte čas sobě i nám.Potřebujete dostat zásilku co nejrychleji a bez zbytečných průtahů k adresátovi? Abychom splnili vaše očekávání, potřebujeme od vás spolupráci. Zajistěte si, že pro váš balík přijede auto, do kterého se zásilka vejde. Jak? Zadáním správných údajů o rozměrech a hmotnosti zásilky. Špatně zadaný údaj ve váze nebo v rozměru může znamenat časovou prodlevu. Jestliže bude zásilka delší nebo těžší, než je uvedeno v objednávce, řidič ji nebude moc převzít a tím se celý proces prodlouží.

Auto s nákladní délkou 4,2 přijede pro pětimetrovou lehkou plastovou lištu. Kvůli tomu, že je zásilka delší než přepravní prostor auta, řidič nezavře dveře. Protože by se při přepravě mohla ohnout, nelze ji ani nechat přečnívat ven z auta. Proto ji řidič nemůže převzít a musíme pro ni poslat jiné auto.

Pokud se v blízkosti svozu pohybuje auto s odpovídajícími parametry, které by mohlo vaši zásilku převzít, zastaví se pro ni ještě tentýž den. Pokud vyhovující auto poblíž nebude, budete muset počkat na vyzvednutí do dalšího dne.

Co dělat, když nemáte zásilku kde zvážit?

Pokud se vám nepodaří hmotnost odhadnout, požádejte řidiče, aby ji odhadnul za vás nebo nechal na středisku převážit. Převažování a přeměřování provádí každé středisko. V případě zjištěného rozdílu doplatíte pouze rozdíl v ceně. Sankce nevyměřujeme.

Jsme specialisté na přepravu nestandardních, nadměrných zásilek. Přepravíme i ty, které vám na poště odmítnou převzít. Jaká je maximální hmotnost a povolené rozměry nadrozměrné zásilky?

  • délka zásilky 6 m,

  • hmotnost 1ks zásilky 600 kg

  • hmotnost celkové zásilky 1800 kg

  • objem 8 m3

Pokud zásilka přesahuje tyto parametry, domluvte se s nejbližším regionálním střediskem FOFR. Doručíme ji za individuálně sjednaných podmínek. Přepravovali jsme pásový buldozer i magnet vážící 1 500 kg. Poradíme si i s vaší zásilkou.

Seznámíme vás s konečnou cenou

Jsme féroví. Fakturu s dodatečnými náklady za palivový příplatek nebo mýtné vám nepošleme.

Zásilku doručíme do 48 hodin.