Nevíte si s něčím rady?
Uživatel
Heslo

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Home > Přeprava > Přeprava zásilek

Přeprava zásilek

Průběh přepravy - přepravní společnost FOFRJak odeslat zásilku? V několika jednoduchých krocích!

1. Objednávka

Objednat si nás můžete e-mailem, telefonicky, osobně nebo přes objednávkový systém NetSpedice . Požádáme vás o tyto údaje:

  • Adresu a telefon odesílatele i příjemce.
  • Datum nakládky.
  • Odkud a kam zásilku povezeme.
  • Co budeme převážet.
  • Váhu a rozměry (délka, šířka a výška).

2. Kdy přijedeme

Vám i adresátovi zatelefonujeme a domluvíme se, v kolik hodin máme zásilku vyzvednout/doručit. Balíčky doručujeme v pracovní dny vždy do 17 hodin a s konkrétním časem se přizpůsobíme. Pokud se stane, že adresát není na domluvené adrese, druhé doručení je zdarma.

3. Jak rychle doručíme?

  • Expresní přepravu zásilek do 24 hodin nabízíme u balíků, jejichž rozměr nepřesahuje výšku 2,2 m (včetně palety, podstavce), šířku 2 m a délku 4 m.
  • Do 72 hodin doručíme zásilku, jejíž rozměr nepřesahuje výšku 2,2 m (včetně palety, podstavce), šířku 2 m a délku 6 m.

4. Zabalte zásilku, nebo si nechte poradit

FOFR poradí – pokud si budete zásilku balit sami, bude se vám hodit návod, jak zabalit zásilku v sekci poradenství. Nebo nás kontaktujte, rádi poradíme. Předem se na nás ale určitě obraťte, pokud se chystáte zabalit nebezpečné zboží.

FOFR zkontroluje – pracovník, který si pro zásilku přijede, nejprve ověří, zda je zabalená správně. V opačném případě ji za příplatek dobalíme v našem depu. Když se rozhodnete, že obal upravíte sami, přijedeme v dohodnutém termínu znovu. Přijaté zásilky jsou v depech namátkově přeměřovány a je kontrolována i jejich přepravní hmotnost.

5. Označte zásilku, nebo to nechte na nás

Přepravní etiketa

Každá zásilka musí být označena přepravní etiketou s čárovým kódem. Jestliže FOFR využíváte jednou za čas, vytiskne etiketu náš pracovník a při převzetí zboží ji nalepí.

Pokud posíláte větší množství zásilek, je pohodlnější, když si etikety sami vytisknete z našeho systému. Ušetříte tím čas, protože balíčky byste si před vyzvednutím dopravcem stejně museli kvůli identifikaci označit.

Výstražné etikety

Pokud je potřeba, přilepte také výstražnou etiketu – např. křehké zboží. Tyto etikety vám dáme na vyžádání.

6. Pojištění a další služby

V systému FOFR zvyšujeme základní odpovědnost dopravce nad výše uvedenou zákonnou hodnotu v ceně přepravného, tedy na 500,- Kč/kg hrubé hmotnosti zásilky pro zásilky s hodnotou nižší jak 50.000,- Kč. Bude-li mít i přes zvýšený limit pojištění zásilka vyšší hodnotu, je možné ji na písemnou žádost příkazce, v rámci objednávky přepravy, připojistit až do hodnoty 520.000 Kč

Zásilky na dobírku lze platit řidičům v hotovosti nebo platební kartou

Kam dále