Český přepravní systém
Uživatel
Heslo
Drobečková navigace

Home > Služby > Přeprava zásilek

Přeprava zásilek

Průběh přepravy - přepravní společnost FOFRJak odeslat zásilku? 

Objednejte si nás

Objednat si nás můžete pomocí formuláře, e-mailem, telefonicky i osobně. Požádáme vás o tyto údaje:

  • Adresu a telefon odesílatele i příjemce.
  • Datum nakládky.
  • Odkud a kam zásilku povezeme.
  • Co budeme převážet.
  • Váhu a rozměry (délka, šířka a výška).

Určete si, kdy máme přijet

Vám i adresátovi zatelefonujeme a domluvíme se, v kolik hodin máme zásilku vyzvednout/doručit. Balíčky doručujeme v pracovní dny vždy do 17 hodin a s konkrétním časem se přizpůsobíme. Pokud se stane, že adresát není na domluvené adrese, druhé doručení je zdarma.

Do kdy doručíme?

Expresní přepravu zásilek do 24 hodin nabízíme u balíků, jejichž rozměr nepřesahuje výšku 2,2 m (včetně palety, podstavce), šířku 2 m a délku 4 m.

Do 72 hodin doručíme zásilku, jejíž rozměr nepřesahuje výšku 2,2 m (včetně palety, podstavce), šířku 2 m a délku 6 m.

Zabalte zásilku, nebo to nechte na nás

FOFR šetří čas – zásilku vám za příplatek zabalíme, pro podrobnosti nás kontaktujte.

FOFR poradí – pokud si budete zásilku balit sami, bude se vám hodit návod, jak zabalit zásilku v sekci poradenství. Nebo nás kontaktujte, rádi poradíme. Předem se na nás ale určitě obraťte, pokud se chystáte zabalit nebezpečné zboží.

FOFR zkontroluje – pracovník, který si pro zásilku přijede, nejprve ověří, zda je zabalená správně. V opačném případě ji za příplatek dobalíme v našem depu. Když se rozhodnete, že obal upravíte sami, přijedeme v dohodnutém termínu znovu. Přijaté zásilky jsou v depech namátkově přeměřovány a je kontrolována i jejich přepravní hmotnost.

Zásilku označte, nebo to nechte na nás

Přepravní etiketa

Každá zásilka musí být označena přepravní etiketou s čárovým kódem. Jestliže FOFR využíváte jednou za čas, vytiskne etiketu náš pracovník a při převzetí zboží ji nalepí.

Pokud posíláte větší množství zásilek, je pohodlnější, když si etikety sami vytisknete z našeho systému. Ušetříte tím čas, protože balíčky byste si před vyzvednutím dopravcem stejně museli kvůli identifikaci označit.   

Výstražné etikety

Pokud je potřeba, přilepte také výstražnou etiketu – např. křehké zboží. Tyto etikety vám dáme na vyžádání.

Další služby

Přepravovaná zásilka je vždy pojištěna na 100 tisíc korun, pokud ale potřebujete, může být tato částka i vyšší. Tuto skutečnost je potřeba oznámit před odesláním. Zásilku vám připojistíme až do hodnoty 700 tisíc korun. Zákazníci mohou využít také různé navazující služby, jako je například skladování zásilek, jejich přebalení a konsolidace.

Zaslat dotaz