Nevíte si s něčím rady?
Uživatel
Heslo

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Home > Novinky > 3 pravidla pro nadměrný náklad

3 pravidla pro nadměrný nákladDatum konání:
12.9.2016

Potřebujete přepravit kočárek, kolo, motorku, lednici, nábytek, matrace, sekačku nebo třeba cirkulárku? Ujistěte se, že firma, kterou jste si pro přepravu nadměrného nebo nějak jinak nestandardního nákladu vybrali, je opravdu ta správná. Než jí definitivně svěříte svoji zásilku, zaměřte se na tyto 3 věci.

1. Ruční nakládka a vykládka

Zákazníkům se většinou uleví, když seženou logistickou společnost, která se nadměrnou přepravou zabývá – tato služba totiž nebývá běžnou součástí nabídky. Přesto ale nenechávejte výběr firmy na první dobrou a ptejte se, jak při přepravě nadrozměrných nákladů postupuje. Například naši skladníci a řidiči nakládají a vykládají předměty ručně, samozřejmě pokud to jejich hmotnost dovolí. To je pro vás zárukou, že se při manipulaci vaše zásilka nepoškodí, a vy nebudete muset řešit případnou reklamaci.

2. Úspora času a peněz

Přepravce by měl šetřit vaše peníze. Sledujte proto tzv. přepočet na objem, kdy platí, že čím menší číslo, tím lépe pro vás. Náš přepočet je 150 kg/m2 ložné plochy vozidla. Díky tomu i zásilky, které jsou objemnější, ale mají menší hmotnost, přepravíme za výhodnou cenu. Důležitý je ale i váš čas. Samozřejmě, že pokaždé svoji zásilku balíte a vyplňujete její hmotnost a rozměr. Celý proces přepravy nadměrných nákladů by měl být ale zároveň nastaven tak, abyste nemuseli absolvovat žádné zbytečnosti.

3. Schopnost improvizace

Nad některými požadavky – jako je např. přeprava strojů – se nikdo nepozastaví, váš přepravce by ale měl zvládnout i velmi neobvyklé případy. My máme za sebou třeba tento: výzkumný ústav u nás objednal přepravu magnetu o váze 1,5 tuny do vzdálenosti 150 kilometrů. Byl to oříšek, protože takový „přitažlivý“ náklad by mohl během jízdy způsobit nějaký karambol. Magnet jsme proto museli kompletně odizolovat. Je jasné, že každá firma má svá pravidla, co je nadměrný náklad. V případě potřeby by ale měla umět improvizovat.


Komentáře


  • 9. 8. 2021 11:41
    dominik
    Asi bude lepší někomu zaplatit :D

    A jelikož je vše tak těžké, bude asi lepší si zaplatit za službu typu: https://machinerymovers.cz/sluzby/stehovani-stroju/ :D Než abych sám řešil všechny ty povolení...


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů