Nevíte si s něčím rady?
Uživatel
Heslo

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Home > Poradenství > Jak správně zabalit předměty, které se balí obtížně

Jak správně zabalit předměty, které se balí obtížněNež předáte zásilku řidiči k doručení, je důležité balík správně zabalit.

IMG_1548.jpgProč musím vše dobře zabalit?

Dobře zabalená zásilka by měla vydržet pětinásobek své hmotnosti, musí být chráněna proti otřesům v autě a poničení obsahu. Zásilka musí odolat častému přemisťování z místa na místo. Když kočárek pouze složíte, může dojít k menší či větší míře k poškrábání či ušpinění. Stejně tak je to u kola a dalších předmětů. Za bezpečnou přepravu zásilek odpovídáme samozřejmě my, ale v případě, kdy je zásilka nedostatečně zabalená, nemůžeme garantovat, že bude doručena bez poškození.

Poradíme vám proto, co a jak je potřeba ke správnému zabalení.

Co budete potřebovat?

  • bublinkovou a strečovou (smršťovací) fólii
  • kartonové proklady
  • kartonové krabice
  • lepicí pásku

Balící potřeby jsou běžně dostupné v papírnictví nebo k objednání na specializovaných webech pod souhrnným označením obalový materiál.

IMG_1552.jpgJak zabalit kočárek?

Vše, co jde, odmontujte od základní konstrukce (kola, držáky na lahve, nákupní košík, boudu, korbičku). Skládací kočárek zabrzděte a složte. Vše pečlivě zabalte do bublinkové fólie. Zabalenou konstrukci omotejte několikrát kolem dokola strečovou fólii. Nakonec vložte do pevného kartonového obalu a lepicí páskou nebo smršťovací fólií zajistěte proti otevření.

Jak zabalit kolo?

Není třeba odmontovat kola ani řídítka, stačí pouze otočit šlapky do středu kola. Takto připravené kolo obalte bublinkovou fólií. Balík zpevněte prokladovými kartony a zafixujete pevně omotanou strečovou fólií nebo lepicí páskou. 

Jak zabalit skříň, televizi nebo obraz?

IMG_1556.jpgNejprve vše zabalte do bublinkové fólie. U skříní nezapomeňte chránit rohy, které jsou nejnáchylnější k poškození. Nejlépe pevným kartonem obalte a zafixujte smršťovací fólií. Televizi navíc vložte do pevné kartonové krabice a volné místo vyplňte papírovou nebo jinou výstelkou.

Obraz ideálně uložte do dřevěného rámu, který ochrání umělecké dílo ze všech stran. Takový obrazový rám na míru si můžete objednat u specializovaných firem, které najdete na internetu.

Zásilka je špatně zabalena. Co s tím?

Pokud zásilku špatně zabalíte, nic se neděje. Domluvíte se s řidičem, že si pro ni přijede znovu, až bude dobře zabalená.

Druhou možností je dohodnout se s příslušným střediskem na správném zabalení zboží za úhradu. Ne všechna střediska systému mají kapacitní možnosti pro balení zásilek. Je proto opravdu nutné kontaktovat dispečink střediska a předem dohodnout možnosti a cenu za správné zabalení zásilky pro přepravu systémem.

A třetí možností, pokud vám nevadí mírné riziko poškození, je svěřit nám i nesprávně zabalenou zásilku, samozřejmě proti vašemu podpisu.

Chci poslat balík z Brna do Chebu. Kolik zaplatím?

Vzdálenost nehraje roli. Cena je 145,20 Kč včetně DPH po celé ČR a platí pro zásilky do objemu 0,25 m3 a nepřesahující 15 kg. Do tohoto objemu se hravě vejde většina složených kočárků.

IMG_1554.jpg
IMG_1555.jpg
IMG_1550.jpg